Kommande:

Inga kommande spelningar.

Tidigare:

lördag 7 oktober 2017 KL. 20:00

Kedelhuset → Silkeborg

fredag 6 oktober 2017 KL. 20:00

Höjskolan → Marielyst

torsdag 5 oktober 2017 KL. 20:00

Tobaksgaarden – Kulturhuset i → Assens

söndag 17 september 2017 KL. 20:00

Mood Sthlm – Bilfri Dag Sthlm → Stockholm

lördag 9 september 2017 KL. 19:00

Ministeriet → Ebeltoft

fredag 8 september 2017 KL. 19:00

PALETTEN → Vesterbrogade 10 DK-8800 Viborg

torsdag 7 september 2017 KL. 19:00

Århus Statsgymnasium → Aarhus

lördag 10 juni 2017 KL. 20:00

Spritmuseum – Cider SM → Stockholm

lördag 28 januari 2017 KL. 20:00

johanniskirche Kulturcentrum Büz → Minden DE

fredag 27 januari 2017 KL. 20:00

Solingen Stadtteater → Solingen DE

fredag 23 september 2016 - 25/09/16 KL. 19:00

W/ världens band : Cornucopia Festival → Burton Constable (UK)

lördag 27 augusti 2016 KL. 19:00

Kringelfestivalen → Södertälje

tisdag 2 augusti 2016 KL. 19:00

Västanå Folk Festival → Sunne (SWE)

fredag 29 juli 2016 - 31/07/16 KL. 20:00

W/ världens band : Cambridge Folk Festival → Cambridge (UK)

söndag 17 juli 2016 KL. 19:00

Festival Le Mar De Musicas → Alicante (ESP)

torsdag 14 juli 2016 KL. 19:30

Nyfiket → Rättvik

torsdag 7 juli 2016 KL. 19:30

Villa Belparc → Slottsskogen Göteborg (SWE)

torsdag 23 juni 2016 KL. 19:00

Pedersborg Kirke → Sørø (DK)

måndag 6 juni 2016 KL. 16:00

W/ världens band : Nationaldagen → Söderhamn (SWE)

måndag 6 juni 2016 KL. 10:00

W/ världens band : Nationaldagen → Bollnäs (SWE)

torsdag 2 juni 2016 KL. 19:00

Oceanen → Göteborg (SWE)

fredag 27 maj 2016 KL. 19:00

Folkmusikkveka → Ål (NO)

fredag 29 april 2016 KL. 19:00

Tyrolen → Alvesta (SWE)

lördag 23 april 2016 KL. 21:00

Det Faelles Bedste → Hvalsø (DK)

lördag 19 mars 2016 KL. 19:00

Kultur på Gårdemyr → Grebbestad

onsdag 9 december 2015 KL. 20:30

Posten → Odense (DK)

tisdag 8 december 2015 KL. 20:30

Spilledåsen → Stevns (DK)

fredag 4 december 2015 KL. 19:30

Inkonst → Malmö

söndag 29 november 2015 KL. 17:00

Kulturhuset → Järna

lördag 28 november 2015 KL. 19:30

World Music Bonanza (TBA) → Stockholm

fredag 27 november 2015 KL. 20:00

Skognäs Kulturhus → Skogsnäs

söndag 22 november 2015 KL. 20:00

Sagateatern → Umeå

lördag 7 november 2015 KL. 20:30

Huset → Esbjerg (DK)

fredag 6 november 2015 KL. 20:30

Radar → Aarhus (DK)

torsdag 5 november 2015 KL. 20:00

Pitstop → Kolding (DK)

onsdag 4 november 2015 KL. 20:00

Huset → Aalborg (DK)

tisdag 3 november 2015 KL. 20:00

DMH → Fredrikshavn (DK)

lördag 31 oktober 2015 KL. 21:00

Planetafestivalen → Göteborg

fredag 23 oktober 2015 KL. 20:30

Perong 23 → Hässleholm

tisdag 13 oktober 2015 KL. 20:00

Rich Mix → London (UK)

lördag 10 oktober 2015 KL. 20:00

Global → Köpenhamn (DK)

fredag 9 oktober 2015 KL. 17:00

Linköping Folkmusik festival → Linköping

måndag 14 september 2015 - 20/09/15 KL. 20:00

Turné Västmanlandsmusiken → Västmanland

torsdag 10 september 2015 KL. 20:00

Riksscenen → Olso (NO)

lördag 5 september 2015 KL. 21:00

Grebbestad folkmusikfestival → Grebbestad

torsdag 27 augusti 2015 - 29/08/15 KL. 19:00

Nordsjöfestivalen → Farsund (NO)

onsdag 19 augusti 2015 KL. 19:00

Kafé Sjöstugan → Solna

lördag 8 augusti 2015 KL. 22:00

Mälhammar babylon mashdown → Granlunda Gård

lördag 8 augusti 2015 KL. 16:00

Stockholm Folk Festival → Hesselby Slott Stockholm

fredag 7 augusti 2015 KL. 17:00

Invigningskonsert : Stockholm Folk Festival → Hesselby Slott Stockholm

söndag 19 juli 2015 KL. 19:00

Bjuråkerstämman → Bjuråker

fredag 3 juli 2015 KL. 19:00

Peace & Love Festival → Borlänge

onsdag 24 juni 2015 KL. 20:00

Initiative Forum → Kulturhuset Ytterjärna

lördag 13 juni 2015 KL. 22:00

Storebackefesten → Göteborg

lördag 30 maj 2015 KL. 19:00

TURNÉFINAL! – Kulturhuset Ytterjärna → Järna

fredag 15 maj 2015 KL. 20:00

DMH → Fredrikshavn (DK)

torsdag 14 maj 2015 KL. 20:00

Kulturhus Kappelborg → Skagen

onsdag 13 maj 2015 KL. 20:30

Huset → Aalborg (DK)

tisdag 12 maj 2015 KL. 20:30

loppen → Köpenhamn

lördag 9 maj 2015 KL. 20:00

ny v58 → Aarhus

fredag 1 maj 2015 KL. 19:30

Kajskjulet → Halmstad

torsdag 30 april 2015 KL. 22:30

Kafé De Luxe → Växjö

onsdag 29 april 2015 KL. 19:30

Sájvva → Malmö

lördag 25 april 2015 KL. 19:00

Bollnäs Kulturhus → Bollnäs

fredag 24 april 2015 KL. 20:10

Sveateatern → Sundsvall

torsdag 23 april 2015 KL. 19:30

Gävle konserthus → Gävle

onsdag 22 april 2015 KL. 18:00

Drömfabriken → Sandviken

lördag 18 april 2015 KL. 20:00

skottvångs grufva → Mariefred

fredag 17 april 2015 KL. 20:00

Stallet folk & världsmusik → stockholm

torsdag 16 april 2015 KL. 19:00

västerås konserthus → Västerås

torsdag 9 april 2015 KL. 19:00

SKIVRELEASE med lira – oceanen → göteborg

lördag 14 mars 2015 KL. 21:00

PALETTEN → Vesterbrogade 10 DK-8800 Viborg

torsdag 12 mars 2015 KL. 20:00

TOBAKKEN → Gasværksgade 2 6700 Esbjerg

onsdag 11 mars 2015 KL. 20:00

GODSET → Jens Holms Vej 5 6000 Kolding

tisdag 10 mars 2015 KL. 20:00

Walthers Musikcafé → Adelgade 125, 8660 Skanderborg

lördag 7 mars 2015 KL. 15:30

Familjekonserter → Kulturhuset Stadsteatern

torsdag 5 mars 2015 KL. 19:00

Grand Teater → Ljungby

måndag 2 mars 2015 - 06/03/15 KL. 10:00

Länsmusiken Kalmar Turné → Kalmar

torsdag 12 februari 2015 KL. 19:00

Josef’s House of Blues → Eskilstuna

tisdag 10 februari 2015 KL. 19:00

Trosa Kulturskola → Tomtaklint skolan Trosa

måndag 9 februari 2015 - 13/02/15 KL. 10:00

Scenkonst Sörmland turné Nyköpings högstadium → Nyköping

fredag 9 januari 2015 - 10/01/15 KL. 22:00

FOLKLANDIA → Helsinki

söndag 21 december 2014 KL. 17:00

Gula Villan → Järna

lördag 20 december 2014 KL. 20:00

Skeer Folkets Park → Orsa

fredag 19 december 2014 KL. 20:00

VHG7 → Varholmsgatan 7 Göteborg

fredag 12 december 2014 KL. 20:00

Inkonst → Malmö

lördag 6 december 2014 KL. 14:00

Nordanå → Skellefteå

fredag 5 december 2014 KL. 21:00

Skognäs Kulturhus → Skogsnäs

torsdag 4 december 2014 KL. 12:00

Kultur på Campus → Umeå

fredag 21 november 2014 KL. 19:00

Kista Världsmusikfestival → Kulturhuset Studion Stockholm

torsdag 20 november 2014 KL. 13:00

Kista Världsmusikfestival – Skolföreställning → Kulturhuset Studion Stockholm

torsdag 20 november 2014 KL. 10:00

Kista Världsmusikfestival – Skolföreställning → Kulturhuset Studion Stockholm

torsdag 23 oktober 2014 KL. 20:00

Terry O´Toole Theatre → Lincoln

måndag 20 oktober 2014 KL. 20:00

SAOS University of London → London

söndag 19 oktober 2014 KL. 20:00

Musicport Festival → Whitby

lördag 18 oktober 2014 KL. 20:00

Sage Gateshead → Gateshead

fredag 17 oktober 2014 KL. 21:00

A Carefully Planned Festival #4 → Soup Kitchen Manchester

fredag 17 oktober 2014 KL. 15:00

Leeds University → Leeds

torsdag 16 oktober 2014 KL. 20:00

Newcastle University → Newcastle

onsdag 15 oktober 2014 KL. 20:00

Folkklub → Glasgow

onsdag 24 september 2014 KL. 21:00

KLUBB ANKARET → Stigbergstorget, Göteborg

onsdag 17 september 2014 KL. 16:00

Länsmusiken Stockholm → Stockholm

lördag 6 september 2014 KL. 20:00

Kulturnatten → Vaxholm

fredag 5 september 2014 KL. 20:00

Klubb 7 Stallet → Stockholm

fredag 5 september 2014 KL. 12:30

Lunchkonsert Jordbro → Jordbro

lördag 30 augusti 2014 KL. 21:00

RUNDGÅNG I LADUGÅRDEN TURNÉ → Kalvshaga, Huseby

fredag 29 augusti 2014 KL. 21:00

RUNDGÅNG I LADUGÅRDEN TURNÉ → Sunnervrå, Vrå

torsdag 28 augusti 2014 KL. 21:00

RUNDGÅNG I LADUGÅRDEN TURNÉ → Björketorps gård, Johannishus

lördag 23 augusti 2014 KL. 21:00

RUNDGÅNG I LADUGÅRDEN TURNÉ → AGUNNARYD, ÄLMHULT

lördag 16 augusti 2014 KL. 22:00

Världens Band : I Lasses Kvarter → Västerås

lördag 16 augusti 2014 KL. 21:00

I Lasses Kvarter → Västerås

fredag 15 augusti 2014 KL. 20:00

Världens Band : Kafé Rotundan → Halmstad

onsdag 13 augusti 2014 KL. 22:00

Världens Band : Världens Fest → Järna – Under Tallarna

onsdag 13 augusti 2014 KL. 19:00

Världens Fest → Järna – Under Tallarna

söndag 10 augusti 2014 KL. 19:00

Världens Band : Nyfiket → Rättvik

torsdag 7 augusti 2014 KL. 20:00

Världens Band : Stockholm Folk Festival → Hesselby Slott Stockholm

onsdag 6 augusti 2014 KL. 20:00

världens band : Folkklubben → Göteborg

lördag 2 augusti 2014 KL. 22:00

Världens Band : Sjönevadsfesten → Sjönevad

lördag 2 augusti 2014 KL. 21:00

Sjönevadsfesten → Sjönevad

torsdag 31 juli 2014 KL. 19:00

Världens Band : Urkult → Näsåker

lördag 26 juli 2014 KL. 22:00

Världens Band : Festival Decimal → Nyköping

lördag 26 juli 2014 KL. 20:00

Festival Decimal → Nyköping

lördag 26 juli 2014 KL. 14:00

VÄRLDENS BAND : Korrö Folkmusikfestival → Korrö

fredag 25 juli 2014 KL. 19:00

Korrö Folkmusikfestival → Korrö

torsdag 10 juli 2014 KL. 19:00

Nyfiket → Rättvik

lördag 5 juli 2014 KL. 20:00

Delsbostämman → Delsbo

söndag 15 juni 2014 KL. 16:00

Kafé Sjöstugan → Solna

lördag 7 juni 2014 KL. 19:00

Båtfestivalen → Stensunds folkhögskola Trosa

fredag 6 juni 2014 KL. 19:00

feat. Markandeya : Båtfestivalen → Stensunds folkhögskola Trosa

lördag 24 maj 2014 KL. 19:00

Kolonien feat. Markandeya : Musiker Mot Rasism Sthlm → Fryshuset, Sthlm

fredag 23 maj 2014 KL. 20:00

Kulturnatten → Kristianstad

fredag 23 maj 2014 KL. 12:00

Stadsfest gågata → Växjö

lördag 10 maj 2014 KL. 19:00

Laholms Stadsteater → Laholm

fredag 9 maj 2014 KL. 19:00

NollTreFem → Halmstad

torsdag 1 maj 2014 KL. 20:00

Moriska Paviljongen → Malmö

måndag 28 april 2014 KL. 18:00

Stensund → Trosa

lördag 26 april 2014 KL. 18:00

Södertälje → Missionskyrkan Södertälje

fredag 25 april 2014 KL. 21:00

Sista Fredagen → Kulturhuset Järna

fredag 18 april 2014 KL. 20:00

Initiative Forum → Kulturhuset Ytterjärna

onsdag 9 april 2014 KL. 17:00

Festival för Mänskliga Rättigheter → Palladium Alingsås

tisdag 25 mars 2014 KL. 14:00

Länsmusiken Stockholm → Stockholm

onsdag 19 mars 2014 KL. 14:00

Malmö Latin → Malmö

lördag 8 mars 2014 KL. 14:00

Christinae Kyrka → Alingsås

tisdag 14 januari 2014 KL. 14:00

Stallet Folk- & Världsmusik → Stallgatan 7 Stockholm

lördag 9 november 2013 KL. 23:00

Smedjan → Göteborg

lördag 9 november 2013 KL. 18:00

(Privat arr) → Alingsås

fredag 8 november 2013 KL. 20:00

Kulturfiket – Norre Port → Halmstad

onsdag 6 november 2013 KL. 19:00

Kafé De Luxe → Växjö

lördag 2 november 2013 KL. 19:00

Trixteatern → Västerås

fredag 1 november 2013 KL. 19:00

Ljusbacken → Delsbo

torsdag 31 oktober 2013 KL. 19:00

Varvsberget → Örnsköldsvik

onsdag 30 oktober 2013 KL. 19:00

Sagateatern → Umeå

tisdag 29 oktober 2013 KL. 19:00

Caféscenen → Skellefteå

måndag 28 oktober 2013 KL. 21:00

Punkhuset → Luleå

måndag 28 oktober 2013 KL. 12:00

Nordansmak → Luleå

söndag 27 oktober 2013 KL. 19:00

Järnsta Kafé → Nordingrå

lördag 26 oktober 2013 KL. 19:00

Skognäs Kulturhus → Skogsnäs

fredag 25 oktober 2013 KL. 19:00

OFFICIAL RELEASE! at Capitol → Stockholm

onsdag 23 oktober 2013 KL. 19:00

Gula Villan → Järna

måndag 21 oktober 2013 KL. 19:00

Sigtunastiftelsen → Sigtuna

fredag 11 oktober 2013 KL. 20:00

Nefertiti → Göteborg

fredag 27 september 2013 KL. 23:30

Riksscenen – FOLKELARM → Olso

torsdag 26 september 2013 KL. 17:15

Riksscenen – FOLKELARM → Olso

tisdag 27 augusti 2013 KL. 16:00

Supporting Loreen : Raoul Wallenbergdagen → Stockholm

söndag 18 augusti 2013 KL. 15:00

Trädgårdsgillet → Landskrona

lördag 17 augusti 2013 KL. 19:00

KomSamman Festivalen → Huddinge

onsdag 14 augusti 2013 KL. 17:00

Asylstafetten → Politikertorget Södertälje

lördag 10 augusti 2013 KL. 19:00

Fröspel Festival → Ockelbo

fredag 9 augusti 2013 KL. 20:00

Stockholm Folk Festival → Hesselby Slott Stockholm

lördag 3 augusti 2013 KL. 20:30

Sjönevads festivalen → Sjönevad

torsdag 1 augusti 2013 KL. 19:30

Urkult → Näsåker

onsdag 31 juli 2013 KL. 19:00

With Bjäran : Sveateatern → Sundsvall

tisdag 30 juli 2013 KL. 19:00

Dan Andersson Veckan → Ludvika

lördag 13 juli 2013 KL. 19:00

Backafestivalen → Baskemölla

torsdag 11 juli 2013 KL. 19:00

With Driftwood Company : Roots Café → Halmstad

onsdag 10 juli 2013 KL. 19:00

Unnarydsdagen → Unnaryd

onsdag 26 juni 2013 KL. 20:30

Saltoluokta Folkmusikfestival → Saltoluokta

lördag 15 juni 2013 KL. 19:00

Ladanfesten Tomnäs → Tomnäs

fredag 14 juni 2013 KL. 19:00

Gamla Elverket → Gamla Elverket Falun

fredag 14 juni 2013 KL. 15:00

Live : SR P4 Dalarna → Sverigesradio

onsdag 12 juni 2013 KL. 19:00

Spejaren Leksand → Leksand

lördag 1 juni 2013 KL. 20:30

Skurupsfestivalen → Skurup

lördag 1 juni 2013 KL. 14:15

Baobab Festival → Malmö

onsdag 1 maj 2013 KL. 20:00

Musikens Hus → Göteborg

lördag 27 april 2013 KL. 20:00

Fin Festivalen → Norrköping

lördag 20 april 2013 KL. 20:00

Skattungbyn → Skattungbyn

fredag 19 april 2013 KL. 23:15

Folk- & Världsmusikgalan – Efterfesten → Gävle

fredag 29 mars 2013 KL. 20:00

Initiative Forum → Kulturhuset Ytterjärna

torsdag 14 mars 2013 KL. 19:00

Stallet Folk- & Världsmusik → Stallgatan 7 Stockholm

fredag 16 november 2012 KL. 20:00

TURNÉFINAL! – Kulturhuset Ytterjärna → Järna

lördag 10 november 2012 KL. 20:00

Folkmusiknatta → Stadsteatern & Folkets Hus Falun

torsdag 25 oktober 2012 KL. 17:00

SOFIA på Café Nova → Café Nova Södertälje

lördag 13 oktober 2012 KL. 20:00

Linköping Folkmusik festival → Linköping

torsdag 27 september 2012 - 30/09/12 KL. 19:00

Euro-Arab Youth Music Expo → Youth Music Expo Limassol

lördag 22 september 2012 KL. 19:00

Världens Festival → Stallet Stockholm

onsdag 29 augusti 2012 KL. 17:00

Universitetet → Kalmar

lördag 25 augusti 2012 KL. 17:00

Kringelfestivalen → Södertälje

fredag 24 augusti 2012 KL. 20:00

Eksjö Stadsfest → Eksjö

torsdag 9 augusti 2012 KL. 20:00

Rainbow Fields Festival → Orsa

onsdag 8 augusti 2012 KL. 19:00

Gamla Elverket → Gamla Elverket Falun

tisdag 7 augusti 2012 KL. 19:00

Gammelgården → Nyfiket Rättvik

lördag 4 augusti 2012 KL. 20:00

Sjönevads festivalen → Sjönevad

tisdag 24 juli 2012 KL. 18:00

Slavonski Brod → Slavonski brod

måndag 23 juli 2012 KL. 18:00

Cres → Cres

söndag 22 juli 2012 KL. 18:00

Gornja Stubica → Gornja stubica

lördag 21 juli 2012 KL. 20:00

Ethno Croatia : Miletic Square → Slavonski Brod

fredag 20 juli 2012 KL. 20:00

Ethno Croatia : International Folklore Festival → Zagreb

torsdag 19 juli 2012 KL. 20:00

Ethno Croatia : Castle Golubovec → Gornja Stubica

lördag 7 juli 2012 KL. 20:00

Bröd & Ballade → Kristianssand

måndag 2 juli 2012 KL. 20:00

No Mind Festival → Ängsbacka

fredag 8 juni 2012 KL. 20:00

Biskops Arnö Festival → Biskops Arnö

onsdag 6 juni 2012 KL. 13:00

Torekällberget Nationaldagsfirande → Södertälje

lördag 26 maj 2012 KL. 20:00

Folk i Rörelse Festival → Skeppsholmen

fredag 25 maj 2012 KL. 20:00

Kulturhuset Ytterjärna – Sista fredagen → Ytterjärna

onsdag 23 maj 2012 KL. 15:00

Framtidskören → Stockholm

måndag 21 maj 2012 KL. 20:00

Birkafestivalen → Ås, Östersund

lördag 19 maj 2012 KL. 19:00

Hovra Stämman → Hovra, Dalarna

tisdag 15 maj 2012 KL. 19:00

Framtidskören → Stockholm

lördag 14 april 2012 KL. 19:00

Konst & Landskap Fest → Ockelbo

fredag 13 april 2012

Initiative Forum → Kulturhuset Ytterjärna

torsdag 12 april 2012 KL. 19:00

Bilda → Uppsala

fredag 6 april 2012 KL. 22:00

FemFemNoll → Södertälje

lördag 24 mars 2012 KL. 13:00

Kulturfyren → Stockholm

fredag 16 mars 2012 KL. 19:00

Gula Villan → Järna

torsdag 15 mars 2012 KL. 19:00

Stensund → Trosa

fredag 9 mars 2012 KL. 20:00

Release! : Kulturfyren → Stockholm

fredag 24 februari 2012 KL. 17:45

UmeFolk → Umeå

lördag 4 maj 2013 KL. 19:00

Turnéavslutning : TURNÉFINAL! – Kulturhuset Ytterjärna → Järna

fredag 3 maj 2013 KL. 19:00

Med Kolonien : Sjöviks Folkhögskola → Alvesta

torsdag 2 maj 2013 KL. 19:00

Med Kolonien : Stallet Folk- & Världsmusik → Stallgatan 7 Stockholm

onsdag 1 maj 2013 KL. 20:00

Med Kolonien : Musikens Hus → Göteborg

tisdag 30 april 2013 KL. 20:00

Med Kolonien : Valborg → Halmstad

tisdag 30 april 2013 KL. 14:00

Med Kolonien : Sturegymnasiet → Halmstad

måndag 29 april 2013 KL. 20:00

Med Kolonien : Hylte → Hyltebruk

lördag 27 april 2013 KL. 20:00

Med Kolonien : Fin Festivalen → Norrköping

fredag 26 april 2013 KL. 20:00

Med Kolonien : Kulturhuset Ytterjärna – Sista fredagen → Ytterjärna

kolonien-bg-15-13